Utsuro no Hako to Zero no Maria
空ろの箱と零のマリア
Казуки Хошино (Kazuki Hoshino) поставя ежедневието си преди всичко друго. Той прекарва дните безгрижно с приятели в училище, докато блаженото спокойствие не бива прекъснато от преместването на надменната красавица Ая Отонаши (Aya Otonashi) в неговия клас и нейното студено, драматично изказване към него веднага щом тя пристига:
„Тук съм, за да те пречупя. Това е 13,118-тият път, в който се местя. След толкова много пъти, трябва да призная, че вече започвам да се дразня, което е и причината този път да разнообразя нещата, обявявайки ти война.“
След тези объркващи думи, обикновените дни, които Казуки обича толкова много, се превръщат в кръговрат от смут и страх - внезапната поява на Ая предизвиква разкритието на невиждани загадки, заобикалящи на пръв поглед нормалните приятели на Казуки, включително откритието на странни устройства, познати като „кутии“.